Діяльність та досягнення педагогічного колективу

 СВЯТО ТАНЦЮ І ГРАЦІЇ...

     17 березня 2019 року у м.Кропивницькому на базі клубу НМ «Провокатор» за сприяння народного депутата України Анатолія Кузьменка та голови Долинської районної державної адміністрації Сергія Омельченка відбулися відкриті класифікаційні змагання зі спортивних бальних танців. Змагання зібрали більш 300 – от вихованців багатьох танцювальних колективів з обласного центру, Кіровоградщини, з інших областей України, зокрема Черкаської, Дніпропетровської, розігрувалося 112 кубків.

     У святі танцю і грації участь взяли 90 вихованців гуртка спортивно – бального танцю «Бомонд» КЗ "ЦДЮТ ДОлинської райради", а організував цей масштабний фестивальний турнір його керівник – Сергій Ісаєв. 

     Відкриваючи турнір Сергій Петрович наголосив, що подібні змагання вже є гарною традицією, побажав учасникам якнайкращих виступів так і перемог.  








*******************************************************************************

Засідання методичного об'єднання


2019-02-28

28 лютого 2019 року відбулося засідання методичного об’єднання керівників гуртків декоративно – прикладного напряму КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» на тему «Розвиток та підтримка творчого потенціалу вихованців в умовах закладу позашкільної освіти».

В процесі роботи педагоги обговорили роль керівника гуртка у формуванні творчої активності й самостійності вихованців на занятті. Під час методичного дайджесту «Творчий керівник – обдарований вихованець» керівники гуртків Кобис О.А. та Гніда А.О. презентували свої творчі проекти «Первоцвіти» та «Паперові сувеніри».


********************************

Фестиваль педагогічних ідей

     14 лютого 2019 року, в День Святого Валентина, члени динамічної групи «Сузір'я» провели чергове засідання. Засідання було проведено в формі Фестивалю педагогічних ідей – «Моє особистісно-зорієнтоване заняття». Проблемна тема фестивалю: « Заняття в закладах позашкільної освіти в умовах особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання». 
Метою проведення цього фестивалю було окреслення кола проблем, пов’язаних зі специфікою занять в закладі позашкільної освіти, в умовах особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання, визначення перспективних шляхів їх розв'язання; ознайомлення з практичним досвідом, ефективними методиками й технологіями вирішення проблемної теми; означення подальших напрямків реалізації засадничих ідей особистісно зорієнтованого й компетентнісного навчання.
Голови динамічної групи – Дзюба І.О, ознайомила колег з темою та проблемою фестивалю. Далі ми побачили презентацію творчих напрацювань членів динамічної групи «Сузір'я» : Крамаренко І.С.( «Розвиток акторських здібностей»), Гулієвої Н.В («Чарівний світ ілюзій»), Польової Н.С («Український народний костюм»)., Дзюби І.О. («Розвиток креативних здібностей у вихованців ЗПО»). Захід проходив в теплій і творчій атмосфері.
    Адже фестиваль педагогічних ідей –це своєрідний майданчик для обговорення найбільш важливих педагогічних здобутків та можливість почерпнути для себе нові ідеї, зарядитися натхненням від колег, перейняти кращі розробки і поділитися своїми відкриттями! 
    Наприкінці заходу виступаючі отримали відзнаки лауреатів фестивалю та виготовили «Валентинки» для своїх коханих. Великим сюрпризом стало для всіх нас візит Амурчиків (працівників та вихованців КЗ «Культурно-дозвіллєвий центр Долинської районної ради») які привітали нас зі святом.










*******************************

Сучасний педагог закладу позашкільної освіти 2019-01-25

25 січня 2019 року в КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» відбулося засідання методичної ради на тему «Сучасний керівник гуртка – педагог-новатор». У ході засідання голова МР Рева С.В. провела методичний квест «Модель педагога-позашкільника», під час якого члени МР з’ясували, що керівник гуртка сьогодення – це педагог-новатор, конкурентоспроможний фахівець, який прагне відійти від традиційного погляду на навчання і виховання гуртківців, тобто, не просто дати дитині певну суму знань і вмінь, а використовуючи спеціальні методики, технології, прийоми намагається розбудити фантазію, допитливість, дати поштовх її розумової діяльності, викликати інтерес до самостійної, пошукової, дослідницької роботи.

На завершення засідання всі члени методичної ради отримали пам’ятку «Умови успішності педагога».




*******************************************************************************

Вдосконалення системи

 виховної роботи

в закладі позашкільної освіти
2018-12-13

    13 грудня 2018 року в КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» відбулося засідання педагогічної ради на тему «Вдосконалення системи виховної роботи в закладі позашкільної освіти». Під час роботи обговорили питання «Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти» (заступник директора з виховної роботи Гасаненко О.С.), «Конструктивна взаємодія з батьками в умовах сучасного закладу позашкільної освіти» (керівник гуртка початкового технічного моделювання «Творча майстерня» Дзюба І.О.), «Основи формування полікультурної компетентності як новітнього критерію вихованості особистості» (керівник гуртка «Євроклуб «Діалог» Удовіченко І.П.), «Надбання української народної педагогіки та умови їх використання у сучасному закладі позашкільної освіти» (керівник гуртка-методист «Народна лялька» Гетманець Д.В.), створили ментальну карту «Провідні ролі керівника гуртка в сучасному освітньому просторі закладу позашкільної освіти», стали учасниками вікторини про Європу та гри «Прояви толерантність».  

 





                       

***************************************

Педагогічні родзинки 2018-12-07

06 грудня 2018 року відбулося засідання творчої групи «Пошук» КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» у формі методичного аукціону на тему «Педагогічні родзинки: узагальнення, обмін досвідом». На засіданні обговорили питання «Майстерність керівника гуртка: творча ініціатива, вдосконалення методів і форм роботи з вихованцями» (керівник гуртка-методист Гетманець Д.В. ). Переглянули фрагменти занять керівників гуртків Пайцун І.А., Устенка В.М., Гасаненко О.С., Удовіченко І.П. з використання педагогічної спадщини В.Сухомлинського щодо розвитку творчих здібностей дітей. Ознайомились з методикою проведення гри «Капустинка» за казками В.Сухомлинського.






**************************************

Підвищення національної культури та свідомості педагогів

   12 листопада 2018 року динамічна група «Сузір’я» провела чергове засідання на тему «Підвищення національної культури та свідомості педагогів».
   З метою поглибити та розширити знання педагогів про державний устрій своєї країни, звичаї і обряди українського народу, виховання поваги і любові до народних традицій і звичаїв, толерантне ставлення до нацменшин, зміцнення національної гордості - голова динамічної групи Дзюба І.О. організувала цікаву та пізнавальну квест-гру «Моя Батьківщина». 
   Члени динамічної групи, поділившись на команди «синіх» і «жовтих», подорожували по своїй країні. Дізналися багато цікавих фактів про Київ, Львів, Ужгород, Харків, Одесу і Кропивницький. Продемонстрували знання : Конституції України, історії своєї Батьківщини, а також народних звичаїв та обрядів. А в Одесі – столиці гумору показали свою акторську майстерність та почуття гумору. Гра пройшло весело, пізнавально та невимушено. З рахунком 27-22 перемогла команда «жовтих».



 

***********************************

Формування сучасного іміджу педагога

2018-11-12

   12 листопада 2018 року відбулося засідання методичного об’єднання керівників гуртків декоративно-прикладного напряму на тему «Використання інформаційно-освітніх ресурсів у процесі розвитку професійних якостей педагогів».

    У ході засідання голова МО Білик О.В. провела методичний квест «Блог як засіб формування сучасного іміджу педагога». Члени МО Леонтьєва І.В., Попович В.Л. і Рева С.В. поділись думками стосовно формування іміджу педагога закладу позашкільної освіти та презентували власні блоги.





*************************************

Участь у базовому тренінзі

"Молодіжний працівник"
2018-11-01

   З 29 по 31 жовтня 2018 року у м.Кропивницький проходив базовий тренінг "Молодіжний працівник". Метою тренінгу було підвищення кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі задля підвищення ефективності розробки та реалізації обгрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.
   На тренінг були запрошені молоді спеціалісти, які пройшли попереднє тестування. До їхнього складу увійшла і наш керівник гуртка Удовіченко Ірина Петрівна.
   Ці 3 дні насичені роботою за 3-ма модулями по темах:
- молодіжна політика і молодіжна робота;
- громада і молодіжна робота;
- компетенції молодіжного працівника.
   Чудові тренери, насичена програма, позитивні емоції, нові знання та друзі, створені усі умови для комфортного перебування та навчання.
   За результатами тренінгу, окрім знань, учасники отримають сертифікат встановленого зразка про проходження базоваго тренінгу "Молодіжний працівник".





***********************************

Ми – за чисте довкілля!

2018-04-06
   05 квітня 2018 року члени трудового колективу КЗ «ЦДЮТ Долинської районної ради» долучилися до акції «За чисте довкілля». Педагоги та технічні працівники привели територію закладу позашкільної освіти у належний стан.
   Тепер тішитиме око як педагогів-позашкільників, так і всіх долинчан ошатний вигляд квіткових клумб, підметена прилегла територія, сяючі білизною бордюри.
   Чистота і затишок біля освітнього закладу має вселити спокій і радість в душі дорослих та дітей, і, особливо, у переддень великого християнського свята – Пасхи.


*************************************

Вітаємо з перемогою!!! 

2018-02-20
20 лютого 2018 року на базі КЗ "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.В.О.Сухомлинського" методист КЗ "ЦДЮТ Долинської райради"
Гасаненко Олена Сергіївна в очному турі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності "Джерело творчості" у номінації "Методист - 2018" презентувала свій досвід роботи.

Наполеглива, кмітлива, амбіційна, ерудована, толерантна, привітна, тендітна жінка-методист виборола І місце у номінації «Методист з науково-технічного напряму позашкільної освіти».

 Вітаємо колегу з перемогою та бажаємо їй наснаги, терпіння у реалізації творчих задумів, міцного здоров'я для здійснення мрій, успіху на педагогічній ниві.



***************************************************

Навчаючи інших, вчимося самі


2018-02-27

     26 лютого 2018 року відбулося чергове засідання методичного об’єднання керівників гуртків декоративно-ужиткового напрямку. У ході засідання керівник гуртків «Макраме» та «Веселкові барви» Білик О.В. висвітлила питання «Самоосвітня методична робота керівника гуртка як засіб успішної атестації». Олена Василівна наголосила, що не достатньо бути на занятті та поза ним актором, режисером, психологом, новатором і компетентним фахівцем, а необхідно бути готовим до застосування нових ідей, мати здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній, кропіткій праці.
    Презентаційний меседж творчих педагогів «А я роблю так…» провели креативні керівники гуртків Гетманець Д.В., Попович В.Л. і Гломбіцька Л.М., у ході якого поділилися з колегами своїми напрацюваннями, розкрили шляхи модернізації освітнього процесу. 
    Чи вміємо ми зрозуміти світ дитини, яка вчиться і дорослішає без стереотипів; чи можемо будувати відкриті, емоційні, живі стосунки з учнями; допомогти дитині рости цілісною особистістю, почуття якої породжують ідеї, а ідеї – почуття? 
    З упевненістю можна сказати, що переважно вміємо, бо вміння педагога-позашкільника не лише створити для учнів середовище, у якому б їх здібності розвивалися максимально, а ще й виховати не просто дитину, а Людину добру, співчутливу, шанобливу, цілеспрямовану. А це у свою чергу і забезпечить реалізацію дитячої творчості в закладі позашкільної освіти.






*******************************************************************************

Педагогічна кухня

2018-02-12

     12 лютого 2018 року пройшло нетрадиційне засідання динамічної групи «Сузір‘я» у формі педагогічної кухні. Адже саме на кухні, смакуючи певну страву, ми обмінюємося рецептами. Тож не стало виключенням це правило і на засіданні, у ході якого члени динамічної групи обмінювалися рецептами, секретами педагогічної майстерності.

    Поділилися своїм досвідом щодо формування у вихованців ключових компетентностей у гуртках різних напрямів керівники гуртків: І. Удовіченко, І.Пайцун, М.Грищенко, С.Ісаєв. А в «Майстер-класі від шефа» продемонстрували як на практиці використовують особистісно-орієнтований підхід під час освітнього процесу керівники гуртків Польова Н.С., Дзюба І.А., Микитенко С.А., Пайцун І.А. 

  Така форма проведення засідання допомогає викликати інтерес до обговорення актульних питань, сприяє розкриттю у педагогів різноманітних творчих підходів щодо поєднання міжпредметних зв’язків під час заняття, формує вміння переносити знання з однієї галузі в іншу.





*********************************************

Бінарні заняття як ефективний засіб формування життєвих компетентностей дітей

2018-02-12

      Під такою темою 12 лютого 2018 року пройшло чергове засідання творчої групи «Пошук». У процесі роботи керівник гуртка-методист Корнієнко Р.М. окреслила актуальність проведення бінарних занять, які є практичним відображенням інтегрованої технології та нестандартною формою навчання з реалізації міжпредметних зв’язків. Керівник вокального гуртка «Горицвіт» Реп’яшник Л.А. та інтелектуального клубу «Інтелект+» Гасаненко О.С. показали фрагмент заняття-уявної подорожі «Гармонія мистецтв». На занятті продемонстровані зв’язки між різними видами мистецтва, людської діяльності, розумовою та емоційною сферами особистості.

     Бінарні заняття допомагають зміцнити педагогічний колектив, поставити перед педагогами спільні завдання, виробити спільні дії та єдині вимоги. Поєднання різних напрямків розширює кругозір і культуру вихованців; створює більше можливостей для вирішення пізнавальних задач та створення умов для всебічного розвитку особистості гуртківців.




********************************************

Національно-патріотичне виховання в системі роботи закладу позашкільної освіти

2018-02-05

      05 лютого 2018 року з метою аналізу та узагальнення діяльності колективу закладу щодо організації та ведення роботи з національно-патріотичного виховання відбулося засідання педагогічної ради на тему «Діяльність педагогічного колективу закладу з національно-патріотичного виховання гуртківців». В ході обговорення методист Гасаненко О.С. розповіла про систему роботи закладу з даного питання. Зосередив увагу на аспектах національно-патріотичного виховання у процесі туристсько-краєзнавчої роботи керівники гуртка «Пішохідний туризм» Устенко В.М. Про роботу Долинського Районного парламенту дітей як лабораторії патріотичного виховання звітувала координатор РПД Микитенко С.А. Керівник гуртка «Макраме» Білик О.В. наголосила на особливій ролі особистості керівника гуртка у формуванні національної свідомості вихованців. Керівник гуртка «Освітянське музеєзнавство» Пістрюга С.В. ознайомила присутніх з історико-краєзнавчою роботою як засобом національно-патріотичного виховання школярів.

     Для педагогічного колективу нашого закладу патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним. Щоб досягти бажаних результатів у вихованні унікальної особистості, педагог зобов’язаний бути яскравою, неповторною людиною, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, високої культури. Кожен керівник гуртка має широкі можливості створення власної системи роботи, своєї концепції викладання. Але які б методи і прийоми ми не вибирали, головним завданням в роботі кожного педагога повинно бути – виховання Людини з великої літери.






!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Психологічне здоров’я вихованців під час освітнього процесу 2018-01-15

      Під такою назвою 15 січня 2018 року у приміщенні КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» пройшов психолого – педагогічний семінар, підготовлений і проведений практичним психологом Рамазановою Тамілою Замірівною.

    Збереження психологічного здоров'я є в наш час однією з найактуальніших проблем.Для ефективної роботи щодо збереження психологічного здоров'я педагога-позашкільника важливо знати і розуміти, як позбутися страхів, розчарування, пом’якшити вплив стресових ситуацій на стан психологічного благополуччя. На семінарі педагоги ознайомилися з поняттям «психологічне здоров’я», розглянули його структуру та визначили чинники, що впливають на психо-емоційний стан особистості.

       Практичний психолог провела з колегами психологічні вправи «Геометричні фігури», «Комплімент» та анкетування, яке допоможе визначити їх психологічну врівноваженість і рівень реакції на стресові ситуації. Психологічні вправи допомогли зрозуміти ставлення до себе, до членів свого колективу, підвищити власну самооцінку, вміння оцінювати не лише професійні, а й особистісні якості людини, і основне - піднімають настрій.

      Завершився семінар роз'ясненням практичного психолога про важливість душевного спокою та вміння власними силами створювати гармонію навколо себе, незважаючи на сучасні проблеми, що оточують кожного з нас.











********************************************

Використання спадщини В.О.Сухомлинського у закладі позашкільної освіти

2017-12-04


      4 грудня 2017 року відбулося засідання педагогічної ради на тему «Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у закладі позашкільної освіти». З основними ідеями педагогічної спадщини та принципами виховання у системі поглядів В.О. Сухомлинського ознайомила присутніх заступник директора з НВР Леонтьєва І.В.
       У ході педради керівники гуртків презентували досвід роботи щодо впровадження ідей В.О.Сухомлинського в освітньому процесі з наступних питань:

1. Філософія серця за В.О. Сухомлинським. (Гапонова О.О.)

2. Актуальні проблеми виховання школярів за книгою Сухомлинського «Народження громадянина». (Микитенко С.А.)

3. Уроки мислення серед природи. (Боарна Л.І.)

4. Духовно-моральне виховання учнів за творчою спадщиною В.О.Сухомлинського (Корнієнко Р.М.)

5. Трудове і естетичне виховання. (Дзюба І.О.)

6. Реалізація педагогічний ідей В.О.Сухомлинського з розвитку творчої діяльності молодших школярів. (Кобис О.А.)

7. Професійний саморозвиток вчителя у контексті використання спадщини В.О.Сухомлинського. (Гетманець Д.В.)

8. Казкотерапія як метод корекційно - розвиваючої роботи з дітьми та вплив казки на психологічне здоров'я дитини (Рамазанова Т.О.)











*******************************************

В.О.Сухомлинський – педагог на всі часи

2017-11-27



     Під такою назвою 27 листопада 2017 року на базі КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» відбулися педагогічні читання.
   Учасники педагогічних читань переглянули матеріали виставки «Василь Сухомлинський в діалозі з сучасністю», подивились відеофільм про життєвий шлях Василя Олександровича.
     У ході педагогічних читань були розглянуті найбільш актуальні аспекти педагогічної діяльності за книгою В.О.Сухомлинського «Сто порад вчителеві»: особливості педагогічної професії, організація навчального процесу, виховання підростаючого покоління, робота з батьками вихованців, виховний вплив колективу. Видана російською мовою у 1967 р., українською мовою в повному об'ємі вийшла у 1976 році. 
    У книзі «Сто порад вчителеві» В.О.Сухомлинський розкриває технологію власної творчості (поради молодим учителям – початківцям, педагогам-вихователям, творчим особистостям), дає поради щодо поняття «покликання вчителя» (як його формувати, які якості необхідно мати вчителю-вихователю, як навчитись виховувати себе, власну самодисципліну та боротись з лінощами). Це чудова книга, яка вчить відчувати дитину та співчувати їй, правильно сприймати і виховувати. В ній є багато дієвих порад як починаючому педагогу, так і учителеві з великим стажем роботи
    Керівники гуртків ділилися досвідом використання педагогічної спадщини видатного педагога, власними знахідками та «рецептами» виховання та навчання підростаючого покоління.
    Кожне покоління по-новому сприймає В. Сухомлинського, знаходить цінні дороговкази для навчання і виховання. Тож і ми, педагоги ХХІ ст., відкриваємо для себе нові грані педагогічної праці великого педагога.













**************************************

Участь у виставці «Мистецькі традиції «Дивосвіту»


2017-11-08

     7 листопада 2017 року у виставковій залі обласного Центру народної творчості відбулась презентація виставки «Мистецькі традиції «Дивосвіту» майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва обласного творчого об’єднання «Дивосвіт», яке цього року святкую своє десятиріччя.
     Народних умільців привітали заступник голови обласної ради Ігор Степура та директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Валентина Животовська, які відзначили, що творче об’єднання, створене за ініціативи директора обласного Центру народної творчості, заслуженого працівника культури України Валентини Пращур, – це крок назустріч талановитим й обдарованим народним майстрам, які своїми руками й серцем народжують справжні дива.
     За 10 років народні умільці з усіх районів та міст Кіровоградщини мали можливість продемонструвати свої вироби в рамках проекту «Мистецтво рідного краю», а також на тематичних і персональних виставках декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва: «Обереги жіночої краси», «Стежинами народного таланту», «Фантазії життєдайного стебла», «Магія мистецтва», «Вітрила творчості», «Народнопоетичні символи України» та багатьох інших.
     Експозиція ювілейної виставки «Мистецькі традиції «Дивосвіту» представила кращі творчі надбання та колекції не тільки досвідчених, а й молодих майстрів, які свято зберігають і демонструють у своїй творчості неперевершені традиції українського народного мистецтва. Це різьблення, лялька-мотанка, килимарство, декоративний розпис, гончарство, соломоплетіння, витинанка, кераміка, лозоплетіння, ковальство, образотворче мистецтво.
      Виставка вражає розмаїттям виробів із традиційних технік народного мистецтва. На ній презентується близько 200 робіт 60 майстрів з усіх куточків нашої області. Серед учасників виставки – майстри народної творчості, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України килимарниця Валентина Добровольська та майстер різьблення Дмитро Кудря, майстрині з виготовлення української ляльки Діна Гетьманець (КЗ "ЦДЮТ Долинської районної ради" ) та Світлана Пасашкова, гончар Микола Світайло, майстриня соломоплетіння Світлана Піскова. Колекцію самобутніх виробів з кераміки представила Зоя Кутецька, декоративний розпис – Анна Душина, ковальство – Роман Дідченко та Сергій Ковальчук.
     Усі народні умільці були нагороджені дипломами з нагоди ювілею творчого об’єднання «Дивосвіт».






****************************************

Визначено кращих керівників гуртків образотворчого мистецтва в області

     21 лютого 2019 року завершено очні тури обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості». Цього дня змагалися керівники гуртків художньо-естетичного напряму позашкільної освіти за профілем «образотворче мистецтво».
     Очний тур відбувався на базі КЗ «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 – центр дитячої та юнацької творчості «Оберіг» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області», адміністрація та педагогічний колектив якого забезпечили сприятливі умови для проведення конкурсних змагань.
     Розпочався день змагання тим, що секретар оргкомітету обласного етапу конкурсу Міцай Ю.В., завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», представила членів журі та конкурсантів, електронні портфоліо яких до цього оцінювалися заочно.
     Голова журі Стрітьєвич Т.М., завідувач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, провела жеребкування, окреслила програму конкурсних випробувань та побажала керівникам гуртків вдалого виступу. Як і решта очних турів у інших номінаціях конкурсанти мали провести фрагмент заняття з учнями та презентувати власний досвід роботи.
     Учасники конкурсу показали високий рівень педагогічної майстерності, адже за 20 хвилин вони легко і невимушено в ігровій формі навчили дітей малювати пастеллю, робити вибійку, створювати вироби у техніці батик та багато іншого.
     Під час самопрезентації керівники гуртків продемонстрували інноваційні форми своєї професійної діяльності та поділились методичними «родзинками» у роботі з дітьми із власного досвіду.
     У загальному підсумку журі визначило, що переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2019» за художньо-естетичним напрям позашкільної освіти (образотворче мистецтво) стали керівник гуртка комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості»
Світлана Олегівна Гноєва та керівник гуртка Кіровоградського районного центру дитячої та юнацької творчості Ольга Миколаївна Фролова.
Окрім того члени журі відзначили конкурсантів у тематичних номінаціях:
- керівник гуртка Благовіщенського районного центру дитячої та юнацької творчості Олена Володимирівна Лагута – номінація «Арт-символ»;

- керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради Олена Володимирівна Лафа – номінація «Арт-медіа»;





- керівник гуртка комунального закладу «Центру дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради» Ірина Анатоліївна Пайцун – номінація «Арт-натхнення»;

- керівник гуртка Петрівського районного центру дитячої та юнацької творчості Катерина Дмитрівна Стець – номінація «Арт-інтуїція»;

- керівник гуртка Центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» Новоукраїнської міської ради Кіровоградської області Оксана Сергіївна Христиченко – номінація «Арт-стиль»;

- керівник гуртка центру дитячої та юнацької творчості Знам’янської міської ради Світлана Володимирівна Цатурян – номінація «Арт-інновація».


ВІТАЄМО ПАЙЦУН ІРИНУ АНАТОЛІЇВНУ З ПОЧЕСНИМ ЗВАННЯМ ЛАУРЕАТА КОНКУРСУ І БАЖАЄМО ТВОРЧИХ ЗВЕРШЕНЬ І ПЕРЕМОГ У МАЙБУТНЬОМУ!


*******************************************************************************

Підсумки першого засідання обласної творчої групи «Інтелектуально-пізнавальні ігри як засіб формування ціннісних орієнтацій учнів»

      19 лютого 2019 року відбулося перше засідання обласної творчої групи з проблеми «Інтелектуально-пізнавальні ігри як засіб формування ціннісних орієнтацій учнів». До участі у роботі долучилися заступники директорів закладів освіти з виховної роботи, педагоги-організатори, працівники закладів позашкільної освіти. Творча група працювала на базі Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості, який упродовж останніх років є осередком інтелектуального руху області та місцем проведення обласних і регіональних чемпіонатів з інтелектуальних ігор для школярів та молоді. 
     На початку засідання завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Міцай Ю.В. окреслила мету і основні завдання роботи творчої групи. У своєму виступі вона наголосила про доцільність упровадження в освітній процес нових педагогічних технологій, що спрямовані на розвиток та саморозвиток творчої особистості.
     Методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Пляка С.М. звернув увагу учасників групи на виховний потенціал, якій мають інтелектуально-пізнавальні ігри, на особливості їх використання в освітньому процесі, що допомагає педагогу зробити роботу з учнями більш захопливою. Саме цікавість гри створює сприятливі умови для розвитку дітей, формування у них життєвих компетентностей. Доречне застосування ігор вносить різноманіття та зацікавленість процесом здобуття нових знань. Також у виступі було висвітлено актуальні питання, що стосуються програмного забезпечення роботи гуртків інтелектуальних ігор та участі педагогів у конкурсах фахової майстерності.
     Кизименко В.О., методист КПНЗ «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості», здійснив екскурс в історію інтелектуального руху області та ознайомив присутніх із ключовими засадами проведення чемпіонату області з інтелектуальних ігор серед школярів. У ході роботи ним було висловлено конструктивні пропозиції щодо вдосконалення організації проведення майбутніх чемпіонатів, зокрема щодо об’єднання команд на відбіркових етапах за територіальним принципом (наприклад, східний та західний дивізіони), проведення для тренерів і керівників команд навчальних семінарів-практикумів, які передуватимуть початку сезону та знайомитимуть з особливостями інтелектуальних ігор.
     Досвідом особливостей своєї роботи щодо організації проведення регіональних чемпіонатів і турнірів з інтелектуальних ігор поділилися Аброскіна О.В., керівник міської інтелект-ліги «Ризик» (засновано на базі КЗ «Навчально-виховне об’єднання № 25 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»), та Кісіль С.І., заступник з навчально-виховної роботи Маловисківської гімназії Маловисківської міської ради.
     Умовно другу частину засідання було присвячено практичній реалізації використання ігрових технологій. Спікерами виступили відомі в області та Україні педагоги, які готують команди учнів, які стають переможцями інтелектуальних турнірів різних рівнів. Окрім того, вони самі є досвідченими гравцями в інтелектуальні ігри і у них є чому повчитись.Керівник гуртка ЦДЮТ «ЗОРІТ» Новоукраїнської міської ради Каєнко О.В. розповів про популяризацію інтелектуальних ігор «Своя гра» та «Ерудит-Квартет» серед учнів з використанням потенціалу начальних предметів. У свою чергу, керівник клубу інтелектуального розвитку НВО «Олександрійська гімназія імені Т.Г. Шевченка – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – школа мистецтв» Олександрійської міської ради Ціпов’яз Л.В. для членів творчої групи показала моделі інтелектуально-пізнавальні ігор для різновікової аудиторії учнів. Олександр Васильович і Лариса Валеріївна навели яскраві приклади авторських запитань, що було досить корисно для педагогів, які освоюють тонкощі проведення ігор із дітьми. Для цих педагогів у нагоді буде і подароване видання «Теорія і практика інтелектуальних ігор» від укладача Кизименка В.О.







*******************************************

Ідеї В.О. Сухомлинського в практиці особистісно-орієнтованого навчання на заняттях гуртка


2017-10-27
Виряджаючи дитину до школи,
кожна мати вірить у те, що справжній учитель
побачить у її дитині щось таке,
чого не бачить вона,
буде розвивати помічені здібності.
В.О.Сухомлинський


Під таким епіграфом 27 жовтня 2017 року було проведено засідання динамічної групи «Сузір’я» у формі круглого столу .
 Змінився час, змінюються і вимоги до людини, її освіченості. Даючи базові знання учням у школі, треба навчити дітей вчитися упродовж життя, використовувати здобуті знання у практичному житті.
 Життя висунуло суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної самостійно мислити, пропонувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення.
 Сьогодні у педагогічній науці яскраво заявляє про себе особистісно орієнтований підхід, який забезпечує створення нових механізмів навчання і виховання та ґрунтується на принципах глибокої поваги до особистості, самостійності особи, врахування індивідуальності.
Особистісно орієнтоване навчання – це навчання, центром якого є особистість дитини, її самобутність, самоцінність. Це визнання учня головною фігурою всього освітнього процесу.

 Для того, щоб сформувати культуру бажань необхідно, вважав В.Сухомлинський, навчити школярів азбуці моральної культури.
 У ході засідання члени динамічної групи «Сузір’я» обговорили основні ідеї, які розвинув Василь Олександрович у своїй педагогічній спадщині:
• любов до дитини;
• розвиток творчих сил кожної окремої особистості в умовах колективної співдружності на основі етико-естетичних цінностей, інтересів, потреб, який спрямований у кінцевому підсумку на творчу працю;
• культ природи, природа як найважливіший засіб виховання почуття прекрасного і гармонії;
• розробка демократичних педагогічних засобів і методів навчання й виховання (повага, заохочення, опора на позитивне, моральне покарання}:
ора на її сили, внутрішні потенції, підтримка і розвиток того здорового, що є в кожній особистості.
• розвиток ідеї «радості пізнання», тобто емоційне сприйняття процесу навчання і виховання.
 Під час дискусії педагоги дійшли висновку, що педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського стосуються не лише навчально-виховного процесу у загальноосвітній школі, вони можуть бути поштовхом для розробки концепції особистісно орієнтованого навчання й виховання у позашкільному навчальному закладі. Особистісно орієнтований підхід має суттєво гуманізувати навчально-виховний процес, наповнити його високими морально-духовними переживаннями, утвердити принципи справедливості і поваги, максимально розкрити потенційні можливості дитини, стимулювати її до особистісно розвивальної творчості.
В. О. Сухомлинський писав: «Гуртки – важлива форма виховання підлітків. Цінність гурткової роботи полягає в тому, що кожен може протягом тривалого часу випробувати свої здібності, задатки, пробувати в конкретній справі свої схильності, знайти улюблену роботу. Без гуртків, в яких вирує допитлива думка, не можна уявити ні інтелектуального, ні емоційно-естетичного виховання. Кожен гурток - центр творчої праці і повноцінного інтелектуального життя».






************************************************

Формування та розвиток інтелектуально-пізнавальної компетенції гуртківців

2017-10-23

23 жовтня 2017 року в КЗ «ЦДЮТ Долинської райради» на таку тему був проведений семінар-практикум, метою якого було розглянути основні засоби стимулювання інтелектуально-пізнавальної діяльності учнів позашкільного навчального закладу.

У процесі роботи в трьох групах педагоги опрацювали питання створення сприятливого навчально-освітнього середовища, атмосфери індивідуальної й колективної творчості, партнерства й взаємодопомоги. Особлива увага керівників гуртків зосередилась на використанні активних методів і форм навчання, які адекватні потребам дітей певного віку. Також в аспекті розглядуваної проблеми значущим засобом визначили особистісно-орієнтоване оцінювання навчально-пізнавальної діяльності дітей.

Методист закладу Гасаненко О.С. залучила всіх учасників семінару до розв’язання практичних завдань на розвиток логічного та абстрактного мислення, уваги, зосередженості, різних видів пам’яті, кмітливості та спостережливості. Запропонована методика активізації інтелектуально-пізнавальної діяльності апробована, тому кожен керівник гуртка може використати цей матеріал на заняттях свого гуртка.








**********************************************

Секційне засідання

2017-08-22

22 серпня відбулося секційне засідання, у ході якого заступник директора з навчально-виховної роботи Леонтьєва І.В. ознайомила педагогів з планом заходів щодо відзначення дня народження видатного педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського та новими навчальними програмами гуртків.

Методист Гасаненко О.С. зосередила увагу на методичних рекомендаціях щодо організації виховної роботи та матеріалах , необхідних для підготовки та проведення першого уроку у 2017-2018 н.р. Ознайомила присутніх з матеріалами збірки розробок «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну», в якій узагальнені кращі напрацювання педагогів області щодо формування в учнів європейських цінностей.

Про формування патріотичних почуттів особистості в умовах гурткової роботи та основних питаннях, які були запропоновані слухачам курсів підвищення кваліфікації при КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», розповіла керівник гуртка Попович В.Л.




     

******************************************************************************************************************************************

Вишиванка – символ роду та любові до своєї землі

2018-05-17

В Україні відзначають День вишиванки - свято, присвячене українській культурі і традиціям. Долучилися до свята, яке щороку припадає на третій четвер травня, і члени трудового колективу КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради».

17 травня всі педагоги-позашкільники прийшли в українських вишитих сорочках на роботу, прослухали коротку лекцію "Головне про вишиванку за 15 хвилин", провідною ідеєю якої була теза про те, що вишита сорочка залишається символом чистоти, символом роду та любові до своєї землі, своєї Батьківщини та взяли участь у тематичній фотосесії.



******************************************************************************************************************************

Вітаємо з перемогою!!!

2018-02-20

20 лютого 2018 року на базі КЗ "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.В.О.Сухомлинського" методист КЗ "ЦДЮТ Долинської райради" Гасаненко Олена Сергіївна в очному турі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності "Джерело творчості" у номінації "Методист - 2018" презентувала свій досвід роботи.

Наполеглива, кмітлива, амбіційна, ерудована, толерантна, привітна, тендітна жінка-методист виборола І місце у номінації «Методист з науково-технічного напряму позашкільної освіти».

Вітаємо колегу з перемогою та бажаємо їй наснаги, терпіння у реалізації творчих задумів, міцного здоров'я для здійснення мрій, успіху на педагогічній ниві.


**********************************************************************************************************************************************

V Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль

2017-05-13

13 травня, в Кропивницькому дендропарку відбувся V Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.

У програмі Фестивалю було представлено роботу міжрегіональної туристичної виставки "Кіровоградщина запрошує – 2017", презентації туристичних маршрутів, заходів подієвого туризму від районів та міст нашої області, а також інших областей України.

Окрім того, у ході Фестивалю відбулася презентація сільських "зелених" садиб Кіровоградщини, проводилися ярмарка робіт та майстер-класи від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, фотовиставки "Мандруй Кіровоградщиною". Гідно представила і Долинщина свій туристичний потенціал. Керівник гуртків "Народна лялька" та "Вузликове плетіння" Центру дитячої та юнацької творчості Долинського району, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Гетманець Д.В. представила на фестивалі власні вироби та вироби своїх колег, керівників гуртків "М'яка іграшка" Попович В.Л., "Бісероплетіння" Леонтьєвої І.В., "Рельєфна вишивка" Реви С.В. Відвідувачі виставки, незважаючи на негоду, милувалися представленими роботами. Сподіваємося, що вироби майстрів, дадуть змогу розвинути не лише туристичний потенціал району, а й популяризувати невичерпну творчість майстрів нашого краю!



***************************

Великодній ярмарок

2017-04-13

За ініціативи виконкому міської ради 13 квітня 2017 року на майданчику навпроти будинку № 76 по вул. Нова відбувся Великодній ярмарок.

Участь у ньому взяли і керівники гуртків декоративно-ужиткового напрямку ЦДЮТ Долинського району: Гетманець Д.В., Леонтьєва І.В., Рева С.В., Попович В.Л. Майстрині демонстрували долинчанам вироби у різних техніках виконання: рельєфнв вишивка, текстильна та народна лялька, печворк, бісероплетіння, а також знайомили із значенням символів на виробах та застосуванням їх у побуті.






***********************************************

Витвори мистецтва
2017-04-27

27 квітня 2017 року в рамках районного фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів" відбулася виставка-ярмарка виробів декоративно-ужиткового мистецтва. Яскраві роботи унікальні і неповторні, наповнені світлом любові і добра із захопленям розглядали присутні, учасники та гості конкурсу. Керівники гуртків Гетманець Д.В. Леонтьєва І.В., Рева С.В. та Попович В.Л. пропонували глядачам приміряти прикраси, потримати в руках та відчути невловиму позитивну енергетику виробів, які милували око та дарували естетичну насолоду.Кожен представлений виріб можна назвати шедевром тому, що він виконаний з душею і художнім смаком.





**************************************************
17.02.2017

 17 лютого 2017 року в КРТПП відбулася виставка-ярмарок «Сувеніри Кіровоградщини», на якій було представлено авторські художні вироби 45 майстрів області, а також продукцію місцевих видавництв та рекламних агенцій. Така масштабна виставка сувенірів на Кіровоградщині проводиться вперше. Захід організовано обласною державною адміністрацією спільно з Кіровоградською регіональною торгово-промисловою...


********************************************************


Участь у виставці «Мистецькі традиції «Дивосвіту»

2017-11-08
7 листопада 2017 року у виставковій залі обласного Центру народної творчості відбулась презентація виставки «Мистецькі традиції «Дивосвіту» майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва обласного творчого об’єднання «Дивосвіт», яке цього року святкую своє десятиріччя.
Народних умільців привітали заступник голови обласної ради Ігор Степура та директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації Валентина Животовська, які відзначили, що творче об’єднання, створене за ініціативи директора обласного Центру народної творчості, заслуженого працівника культури України Валентини Пращур, – це крок назустріч талановитим й обдарованим народним майстрам, які своїми руками й серцем народжують справжні дива.
За 10 років народні умільці з усіх районів та міст Кіровоградщини мали можливість продемонструвати свої вироби в рамках проекту «Мистецтво рідного краю», а також на тематичних і персональних виставках декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва: «Обереги жіночої краси», «Стежинами народного таланту», «Фантазії життєдайного стебла», «Магія мистецтва», «Вітрила творчості», «Народнопоетичні символи України» та багатьох інших.
Експозиція ювілейної виставки «Мистецькі традиції «Дивосвіту» представила кращі творчі надбання та колекції не тільки досвідчених, а й молодих майстрів, які свято зберігають і демонструють у своїй творчості неперевершені традиції українського народного мистецтва. Це різьблення, лялька-мотанка, килимарство, декоративний розпис, гончарство, соломоплетіння, витинанка, кераміка, лозоплетіння, ковальство, образотворче мистецтво.
Виставка вражає розмаїттям виробів із традиційних технік народного мистецтва. На ній презентується близько 200 робіт 60 майстрів з усіх куточків нашої області. Серед учасників виставки – майстри народної творчості, члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України килимарниця Валентина Добровольська та майстер різьблення Дмитро Кудря, майстрині з виготовлення української ляльки Діна Гетьманець (КЗ "ЦДЮТ Долинської районної ради" ) та Світлана Пасашкова, гончар Микола Світайло, майстриня соломоплетіння Світлана Піскова. Колекцію самобутніх виробів з кераміки представила Зоя Кутецька, декоративний розпис – Анна Душина, ковальство – Роман Дідченко та Сергій Ковальчук.
Усі народні умільці були нагороджені дипломами з нагоди ювілею творчого об’єднання «Дивосвіт».



++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



                                   Завершився очний тур обласного етапуВсеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»

     3 лютого 2016 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся очний тур ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості – 2016» у номінаціях «Керівник екологічного гуртка» та «Керівник біологічного гуртка».
     Обласний етап проводився на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 р. № 925 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» та наказу директора департаменту освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 20.10.2015 р. № 375 «Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка – 2016».
     Рішенням журі обласного туру конкурсу до участі у номінаціях «Керівник екологічного гуртка» та «Керівник біологічного гуртка» було запрошено 8 кращих керівників гуртків, які отримали найвищу сумарну кількість балів за представлені конкурсні матеріали у заочному етапі, зокрема із Добровеличківського, Долинського, Новгородківського, Новоукраїнського, Олександрійського – 2, Петрівського районів та м. Кіровограда.
     Наш район у номінації «Керівник екологічного гуртка» представляла керівник гуртків «Жива скарбниця» та «Природничі фантазії», керівник гуртка-методист Корнієнко Росіта Миколаївна. Члени журі оцінювали учасників очного етапу конкурсу у двох конкурсних випробуваннях: презентація досвіду роботи конкурсанта та розробка плану-конспекту заняття. Перемогу отримала керівник гуртка «Жайворонок» Н.Тимченко із Петрівського ЦДЮТ.
     По завершенню конкурсних випробувань всі члени журі висловили свої позитивні враження про кожного конкурсанта та надали свої рекомендації.

*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************
                                 Педагоги-позашкільники Долинщини –

Рева С.В.
 у числі переможців Всеукраїнського конкурсу «Цікава школа - 2015»
     Керівник гуртків «Оригамі» та «Інтелект+», керівник гуртка-методист Гасаненко Олена Сергіївна і керівник гуртків «Рельєфна вишивка» та «Художня вишивка» Рева Світлана Володимирівна взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Цікава школа» у 2015 році.
Гасаненко О.С.
На розгляд компетентного журі педагоги ЦДЮТ представили роботи у двох номінаціях: «Нетрадиційне заняття гуртка» та «Найоригінальніший навчальний заклад».
     За конкурсну роботу «Вишивка як засіб збереження українських традицій та розвиток національної самосвідомості гуртківців» С.Реву буде нагороджено Дипломом за зайняте ІІІ місце. Робота О.Гасаненко «Використання інтерактивних форм роботи як один із чинників формування пізнавальної компетентності дітей на заняттях гуртка» теж виборола ІІІ місце (наказ НЕНЦу №2 від 22.01.2016 року).
Вітаємо переможців і бажаємо нових педагогічних досягнень та  творчих злетів!!!
*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************


Центр дитячої та юнацької творчості Долинського району –  знову у Золотій когорті позашкільників України! 
  

Немає коментарів:

Дописати коментар